Prezentacja dziesięciu specjalistów z Grupy Herrenknecht oraz sprzętu i oferowanych przez nich usług w zakresie tunelowania będzie eksponowana w hali C3 315/512, zaś wystawa zewnętrzna zostanie zorganizowana w sektorze F7, 703/12, gdzie zwiedzający będą mogli zapoznać się z technologiami budowy rurociągów i rozwoju geotermii płytkiej.

Herrenknecht AG jest liderem na rynku technologii tunelowania we wszystkich warunkach gruntowych i dla wszystkich średnic od 0,10 do 19 m. Pod banderą Grupy Herrenknecht zespół innowacyjnych specjalistów utworzył nowatorskie rozwiązania w dziedzinie budowy tuneli przy wykorzystaniu wysokospecjalistycznego sprzętu najnowszej generacji. Firma produkuje także w technologii \"state-of-the-art\" narzędzia wiertnicze do głębokich wierceń - nawet do głębokości 6000 m a także instalacje do eksploatacji energii geotermalnej.

Technologie Herrenknecht odpowiadają na potrzeby współczesnego świata w zakresie infrastruktury podziemnej w obliczu wzrastającej liczby ludności oraz postępującej urbanizacji. W roku 2009 firmy wykonawcze budowały w sumie ponad 280 km tuneli z wykorzystaniem maszyn Herrenknecht o dużej średnicy (> 4,20 m). Blisko 100 projektów zostało z sukcesem zakończonych w ubiegłym roku. Cztery maszyny Herrenknecht Gripper TBM drążą i zabezpieczają 85 km tunelu w Szwajcarii pod Przełęczą św. Gottharda. W 2017 r. planowane jest oddanie najdłuższego tunelu kolejowego na świecie, który znacznie usprawni możliwości podróżowania ii transportu w Europie.

W związku z rosnącą liczebnością mieszkańców globu coraz większa jest potrzeba budowy tuneli metra, które powstają tak w krajach rozwijających się jak i w nowoczesnych centrach miejskich. Około 850 maszyn Herrenknecht jest obecnie wykorzystywanych na całym świecie do budowy np. systemów kanalizacyjnych, gazociągów, ropociągów, przewodów energii elektrycznej, internetu i linii telefonicznych. Oprócz takich metod, jak horyzontalne przewierty kierunkowe Herrenknecht tworzy m.in. innowacyjne technologie, Pipe Thruster do układania rurociągów pod ziemią.  
W połączeniu z technologią mikrotunelowania i przy użyciu metody Direct Pipe©, Pipe Thruster pozwala na bezwykopowe instalacje prefabrykowanego rurociągu z jednoczesną budową wymaganego otworu w czasie jednego procesu.

Potrzeba zintegrowanych rozwiązań wzrasta ze względu na rosnące wymagania coraz bardziej złożonych i wymagających budów i instalacji infrastruktury podziemnej, a Herrenknecht dąży do zabezpieczenia tych potrzeb. Asortyment oferowany przez Herrenknecht obejmuje również usługi w zakresie technicznego doradztwa, planowania i nadzoru projektów tunelowych. Wraz z 58 firmami na całym świecie Herrenknecht proponuje swoim klientom wsparcie w pobliżu miejsca realizacji projektu.